השכלתית
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סדנאות לחגים

 

סל סדנאות בחברת השכלתית נבנה על בסיס המערך הפדגוגי על ציר הזמן של עונות השנה וחגי ישראל.

 

ציר זמן שנלקח על בסיס הידע והרקע המקצועי שלנו בהוראה בגיל הרך ובבתי הספר היסודיים. אנחנו דאגנו ליצוק תוכן רלוונטי מעולמו הקרוב של ביותר הילד.

חיפשנו עולם תוכן חדשני, מקדם רציונליים ודפוסי חיים המותאמים לצרכים של העולם שלנו, ובעיקר עולם תוכן משמעותי וחוויתי.
חברת השכלתית נשענת בכל עולמות התוכן וההעשרה על תחום הקיימות ואיכות הסביבה, ומצאנו לנכון לבנות את הסדנאות לחגים על בסיס עיקרון חשוב זה. בכל סדנא שקיימת אנו משתמשים בחומרים לשימוש חוזר, בחומרים שנמצאים בבית, ומקפידים על לפחות 3 עקרונות בסיסיים מתחום הקיימות והמיחזור.אנו מקפידים גם על אופן הגשת החומרים, שגם שם נעשתה המון מחשבה ושימת דגש על שלושת המילים המתחילות באות ב': בריאות, ביטחון ובטיחות.

 

תהליך מערך השיעורים

 

בכל תחילה וסיום של סדנא אנו נותנים דגשים, הסברים, ודוגמאות איך ניתן להתנהל בתוך השיעור ומהם נהלי העבודה המדויקים על מנת לסיים תהליך עם מוצר מדוייק. בתוך המגוון הרחב של הסדנאות, קיים סל מוצרים בשם 'הרוקח הצעיר', ובסדנאות אלו אנו באים ללמד את סודות הרוקחות הטבעית, וטכניקות רוקחות עתיקות. אנו מפתחים עם הילדים מוצרים מתחום הקוסמטיקה, כמו: בושם מהטבע, דאודורנט טבעי, צבעי פנים, סבונים ריחניים, אלטוש להרחקת יתושים וכו' ומתאים את המוצר לסמלים המותאמים לחגים...דוגמא: צבעי פנים בפורים, אלטוש בקיץ, סבונים בפסח וכו'.

 

מה הילדים לומדים?

 
הילדים לומדים לפתח את חוש האסטטיקה דרך מוצרים אלו ואת תחושת הביטחון העצמי על כך שהם הכינו מוצר שניתן לשימוש בעצמם. תחושת ההישגיות והקניית הידע אצל הילדים לאחר סיום סדנא הוא עצום. במהלך השנים קיבלנו אין ספור של פניות מרכזות, גננות, ועדי הורים, מורות ומנהלת בתי ספר שסיפרו על חוויות מדהימות של ילדים לאחר המפגשים איתנו, וכיצד הצליחו לקחת את החוויות הללו לעוד פן של למידה בתחום הקיימות ואיכות הסביבה.

ילדים בהגשמה, מהוויה לחוויה זה לא סתם משפט שיווקי שלנו. זו דרך חיים שאנו בהשכלתית רוצים לפתח באמצעות הסדנאות שלנו, ימי השיא ושיעורי העשרה.החלום שלנו הוא כדור ארץ בריא יותר ונקי יותר, ואנחנו עושים זאת כשאנחנו מחברים את התוכן למציאות. קוראים לזה רלוונטיות, חדשנות ומשמעותיות ולשם אנחנו חותרים ומצליחים.